Kontenery budowlane

Blog budowlany

Ociepliliśmy kontener – co dalej?

Po ociepleniu domu można zrobić remont, tak aby funkcjonował jako mieszkanie. Często też jest jako mieszkanie socjalne, przez co osoba po eksmisji może mieć własny kąt do spania. Osoby, które chcą mieszkać w kontenerach muszą brać pod uwagę fakt, że należy go odpowiednio ocieplić, przez co możemy być pewni, ze nie będzie uciekać nam ciepło i nie będzie się rozwijać pleśń.

Wiele z mieszkań może być remontowana jako minidom tak jak wygląda to w Anglii czy jako mały dom letniskowy. Przy okazji dom z kontenera można tylko zgłosić, przy czym po 120 dniach trzeba „przenieść” dom na kolejne 120 dni, czyli tak średnio 2-3 przestawienia w ciągu roku.

Wyjątkiem jest kontener, który ma więcej niż 35mpowierzchni oraz posiada fundament mieszkalny co powoduje, że co jakiś czas trzeba wywozić szambo i inny rodzaj nieczystości, dlatego funkcjonuje jako dom letniskowy, który trzeba ubezpieczać, a także płacić podatki. Sytuacja większego kontenera morskiego łączy się z małym dokiem letniskowym.

Kontener zwykle jest zbudowany ze stali nierdzewnej, więc nie można wieszać obrazów oraz wieszaków czy szafek kuchennych wiszących, chyba że zamontowaliśmy piankę oraz zamontowaliśmy płytę wiórową, przez co swobodnie można zarządzać ścianami. Osoby, które decydują się na kupno kontenera oraz na jego zamieszkanie może liczyć na pomoc ekipy, które zajmuje się wykończeniem wnętrz, np. z Wrocławia.