Kontenery budowlane

Blog budowlany

Zasady BHP pracy w domu

Praca w domu jest jedynie za zgodą pracodawcy w warunkach domowych, ale z pewnymi zmianami. Jeśli pracownik dokańcza pracę w domu i nie ma do tego konkretnej umowy i jeśli dojdzie do wypadku w domu to pracodawca jak i ZUS nie wypłacą pieniędzy na leczenie, a ewentualnie rehabilitację.

Jeśli jest umowa o pracę to pracodawca ma obowiązek dostarczyć do domu nie tylko odpowiedni sprzęt jak i umeblowanie pod dany sprzęt. Umeblowanie powinno mieć odpowiednią wysokość do pracownika, który będzie pracować w domu, ponieważ umowa o pracę reguluje warunki szkolenia bhp, przez co możemy dostać odpowiednie ubezpieczenie od pracodawcy oraz ewentualne wypłaty w kontekście leczenie jeśli sprzęt okaże się wadliwy.

Po za tym praca w domu pojawia się najczęściej jak kobieta jest brzemienna i spodziewa się pociechy. Najczęściej kobiety wybierają taką pracę, aby spokojnie odpocząć w domku i na spokojnie wykonać swoją pracę w pozycji jakiej jest wygodnie oraz bezpiecznie dla dziecka, przez co jest się efektywnym pracownikiem. Wybierają pracę w domu, ponieważ przy silnym stresie w pracy kobieta może stracić dziecko lub może dojść do krwawienia. Co jest niebezpieczne dla mamy (szok po poronieniowy) czy też dla dziecka – złe podziały komórki co może powodować stres po urodzeniowy. Dlatego ważne jest to aby dobrać odpowiednią odzież roboczą przy pracy np. w kwiaciarniach to będą ogrodniczki, które nie będą uciskały na brzuch kobiet w ciąży.